SON DAKİKA

10 Kasım’daki performansları ödüllendirildi

Bu haber 05 Aralık 2019 - 17:15 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni (LAGSL) ziyaret ederek, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’nda görev alan İpek Kıranbay yönetimindeki okul korosuna ve programda görev alan öğretmenlere başarı belgelerini takdim etti.

LAGSL Salonu’nda gerçekleşen tören öncesi okul korosu hazırladıkları eserleri seslendirdi, resim bölümü öğrencileri ise atölye çalışması gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu törende gerçekleştirdiği konuşmada, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile bir araya gelmenin kendisini heyecanlandırdığını ifade ederek LAGSL ailesi ile birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Okulu 9 sene sonra yeniden ziyaret etme fırsatı yakaladığını da belirten Çavuşoğlu, “Anma programında gösterdiğiniz üstün performans nedeniyle hepinizi yürekten kutluyorum. Hepimizi çok duygulandırdınız, gurur duyduk.” ifadelerini kullandı.

Okul müdürüne, idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkürlerini ileten Çavuşoğlu, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin gösterdiği performans ile sınırları aştığını ancak daha da aşarak toplum ile buluşturulması gerektiğine dikkat çekerek, okulun sosyal faaliyetlerini arttırarak ülkenin temsiliyetlerinde görev almalarını sağlayacak bir format üzerinde duracaklarını ve okulun toplumla buluşturulması için gerekli çalışmaları yapacaklarını vurguladı.

“BAŞARI NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ”

 Konuşmasında “Bakanlık olarak başarı neredeyse biz oradayız. Başarıyı motive etmek için çalışmaya ve sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine de yer veren Çavuşoğlu, “Sizin gibi gençleri gördükçe biz de motive oluyor, sizler için çok daha fazla şeyler yapmamız gerektiğini anlıyoruz” dedi.

Çavuşoğlu,  ortam yaratılınca Kıbrıs Türkü’nün neler yapabileceğini gördüklerini, çok iyi eserler, çok iyi sanatçılar çıkarabileceğini söyledi.

Çavuşoğlu konuşmasının sonunda sanat sever biri olarak öğrencilerin önünü açacak ve onları destekleyecek bir görev anlayışıyla hareket ettiğini söyleyerek, tüm öğrenci ve öğretmenleri gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.