SON DAKİKA

Başbakan Tatar: “Daha üretken ve verimli bir yapı için çalışmalıyız”

Bu haber 08 Kasım 2019 - 19:45 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

Başbakan Ersin Tatar, Gürsel Baran başkanlığındaki Ankara Ticaret Odası heyetini kabul etti.

Ziyarette heyete, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz de eşlik etti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran konuşmasında, KKTC’ye gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, geldikleri saatten beri çok sıcak ve samimi temaslar yaptıklarını belirtti.
Türkiye’nin çok zor günlerden geçtiğine değinin Baran, KKTC halkının Türkiye Cumhuriyeti’ne gönülden destek vermesinden dolayı da duydukları memnuniyeti kaydetti.

Türkiye’de 40 yıldır yaşanan terör sıkıntılarının bir daha yaşanmaması temennisinde de bulunan Baran, KKTC halkının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Baran ayrıca, Ankara Ticaret Odası’nın KKTC’nin lehine olacak her konuda her türlü adımı atacaklarını söyledi.

Başbakan Ersin Tatar da, Türkiye Cumhuriyeti ile hükümetin tüm organları ve sivil toplum örgütleriyle temasların devam etmesi ve yakınlaşmalar sağlanmasının kendilerinin felsefesi olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin 1974 müdahalesiyle bir soykırımdan kurtardığı Kıbrıs Türk halkının kendi devletini kurabildiğine değinin Tatar, Kıbrıs Türk halkının bu devlet çatısı altında bir refah düzeyi sağladığını kaydetti.

Devletin yapısını güçlendirerek, gelecek nesillere imkan sağlanması gerektiğine dikkat çeken Tatar, ekonomik faaliyetlerle ekonominin daha üretken bir yapıya sahip olması ve refah içinde yaşanması için gerekenin yapılacağını belirtti.

Türkiye ile birlikte var olan ilişkilerin daha da büyüyerek, artması gerektiğine dikkat çeken Tatar, Türkiye’nin ekonomik krizi başarıyla atlattığını kaydetti. Tatar, Türkiye’deki ekonominin iyiye gittiğini gördüklerini söyledi.

Türkiye’nin Akdeniz’de başlattığı doğal gaz arama çalışmaların KKTC’yi önemli bir noktaya getirdiğini kaydeden Tatar, KKTC’nin kurulunun 36’ıncı yıldönümüne girileceği bu günlerde Türkiye ile karşılıklı olarak işbirliğini artırmak gerektiğini belirtti.

Daha üretken ve verimli bir yapıya sahip olabilmek için çok çalışmak gerektiğine de değinin Tatar, birçok alanda birçok projelerin geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Odaların yapacağı çalışmaların da ülke açısından büyük önem taşıdığını belirten Tatar, KKTC’nin ileriye dönük haklı davasını taşıyarak güçlenebilmesi gerektiğini kaydetti.

Kabulde hediye teatisinde bulunuldu, anı fotoğrafı çekildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN