SON DAKİKA

Başbakan Tatar Yüzme Maratonu’na katılacak sporcuları kabul etti

Bu haber 05 Aralık 2019 - 17:23 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Başbakan Ersin Tatar, KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayesinde yapılacak ASPAVA 2019 International Swimming Maratonuna katılacak sporcuları kabul etti.
Kabulde Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Su Sporları Federasyonu Başkanı Ender Yeşilyurt, Aspava Spor Kulübü Başkanı Mustafa Korkut da hazır bulundu.
Başbakan Ersin Tatar, Rumların, KKTC’den sporcularının uluslararası yarışmalara katılmasına karşı çıktıklarını hatırlatarak, “Bu zihniyeti kınıyorum” dedi. Tatar, ambargolar ve izolasyonların aşılması adına her türlü çabayı sarf etmeye devam edeceklerini belirtti.
Yüzmenin ve genel olarak sporun önemine vurgu yapan Tatar, “Bu spora gönül bağı olan herkesi kutlamak istiyorum” diye konuştu.
Yarışmaya KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun destek vermesinin önemli bir mesaj içerdiğini dile getiren Tatar, gençlerin spora yönelmesinin kötü alışkanlıklardan uzak durma noktasında etkili olacağına inanç belirtti.
Tatar, uluslararası yarışmalarda başarılı olan ve ülkeyi başarı ile temsil eden sporcularla gurur duyduklarını söyleyerek, onlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.
Türkiye’den de yarışmaya katılmak üzere sporcuların geldiğini, bundan mutluluk duyduklarını belirten Tatar, “Sizinle gönül bağımız var” dedi.
KARAOKÇU
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Başbakan Tatar’a destekleri için teşekkür ettiği konuşmasında, yarışmaya katılımın artığını, bu yıl İtalya’dan da sporcuların yarışmaya katılacağını söyledi.
KORKUT
Aspava Spor Kulübü Başkanı Mustafa Korkut, bu yıl 6. Uluslararası Yüzme Şampiyonasını gerçekleştirmekten gurur duyduklarını söyleyerek, katkı koyan herkese teşekkür etti.
Organizasyonun ülke tanıtımına da katkı sağladığını dile getiren Korkut, bu yıl yarışma günlerinin üçe çıktığını ve katılımın arttığını kaydetti.  Korkut, 20 kişi ile başlayan organizasyona bu yıl 150 kişinin katılacağını ifade etti.
YEŞİLYURT
Su Sporları Federasyonu Başkanı Ender Yeşilyurt, organizasyona katkı koyan ve destekleyen herkese teşekkür ederek, katılımcıların 14-73 yaş arası olduğunu belirtti.
Sporcular da yarışmaya katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, KKTC’ye uygulanan ambargoların kırılması adına çaba harcamaya devam edeceklerini kaydetti.