SON DAKİKA

CTP’de tek aday Erhürman

Bu haber 11 Eylül 2019 - 8:31 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), genel başkan ve parti meclisi üyelerinin belirleneceği 6 Ekim’deki kurultay öncesinde başvurular yapıldı.
75 kişilik parti meclisi üyeliğine 131 aday başvururken, başkanlığa tek aday başvurusu mevcut Genel Başkan Tufan Erhürman’dan geldi.
CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, kurultay sürecinin 3 aşamada gerçekleştirileceğini belirterek, ilk aşamanın adaylık başvuruları olduğunu ve geçtiğimiz Cuma günü sona erdiğini söyledi.
İkinci aşamada, adayları parti üyelerine tanıtmak için her ilçede tanıtım toplantıları yapılacağını belirten Sorakın, son aşamanın ise 6 Ekim’de yapılacak kurultay olacağını kaydetti.
Kurultayda, partinin yüzde 40 cinsiyet kotasının uygulanacağını ifade eden Sorakın, adayın aldığı oy oranı ne olursa olsun her ilçenin yüzde 5 kotasının geçerli olacağını belirtti.
Başkanlık için başka isimlerinde gündemde olduğu duyumları sorusuna karşılık konuşan Sorakın, tek başvurunun şimdiki Genel Başkan Tufan Erhürman tarafından yapıldığını söyledi.
Erdoğan Sorakın, parti içerisinde var olan tepkiler üzerine de şunları söyledi:
“Parti içerisinde farklı gruplar ve hassasiyetler var. Farklı hassasiyetleri doğal karşılıyoruz. İç tüzük kuralları uygulanıyor. Bütün bu hassasiyetleri dikkatle ele alarak yolumuza devam ediyoruz.”
Erdoğan Sorakın, belediye başkanları, Milletvekilleri ve ilçe başkanlarının parti meclisinin doğal üyesi olduğunun da altını çizdi.
(Haberci)