SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Tatar Pazartesi günü New York’ta üçlü görüşmenin gerçekleşeceğini açıkladı

Bu haber 21 Eylül 2021 - 19:22 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmaları nedeniyle New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar temaslarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Tatar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 76’ncı Birleşmiş Milletler Genel Kurul çalışmalarının başladığını anımsattı.

Cumhurbaşkanı Tatar, ev sahibi ülke konumunda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın ilk konuşmacı olarak katıldığı Genel Kurul açılış haftasının diğer katılımcıların konuşmaları ve çeşitli toplantılarla devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar paylaşımında “Çalışma vesilesiyle ve BM Genel Sekreteri’yle görüşmek üzere New York’ta katılmış olduğum Türkevi’nin açılış töreninde Genel Sekreter Guterres’le kısaca görüştüm” dedi.

25 Eylül Cumartesi günü Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile ikili bir görüşmede bir araya geleceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Tatar, “Pazartesi günü ise Genel Sekreter’in vereceği öğle yemeğinde Rum Lider Anastasiadis’le bir görüşme gerçekleştireceğim” vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Tatar, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu vesilesiyle New York’ta bulunan diğer ülke temsilcileri, uluslararası kuruluşlar ve basın-yayın mensuplarıyla temaslarının olacağını da belirtti.