SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE ERSİN TATAR

FUAT NALCIOĞLU[email protected]
EKONOMİ POLİTİKA
Bu haber 07 Ekim 2019 - 16:49 'de eklendi ve 1.632 kez görüntülendi.
Nisan 2020’de Kıbrıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimini aday olması halinde sayın Ersin Tatar çok rahat kazanacaktır.
    Her seçimin ve sonuçlarının üzerine etki yapan belli başlı etkenleri şöyle sıralayabiliriz.
– sosyal etkiler
– iç siyasal etkiler
– dış siyasal etkiler
Öncelikle Nisan 2020’de yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başbakan Ersin Tatar’ın aday olması halinde sosyal etkilerine bakacak olursak,
    -Ersin Tatar tam bir halk kahramanıdır. Çok uzun bir süreden beridir, bütün ülkeyi karış karış dolaşmaktadır. Çok beyefendi biri olduğu için de halk arasında çok sempati ile karşılanmaktadır.
  -Ersin Tatar gerçekte aristokrat bie ailenin çocuğu olmasına rağmen, tam bir Kıbrıs Türk beyefendisi gibi herkese saygı, sevgi ve hürmetle davranmaktadır. Kimsenin kalbini kırmadan ilişkilerini sürdürmektedir.
    -Tahsili ve zekası, devlet adamlığı ve becerisi Ersin Tatar’ın çok iyi bir cumhurbaşkanı olacağının teminatıdır.
    -Kişisel meziyetleri Ersin beyin cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması için çok güçlü nedenlerin yanında, siyasal konjektür da Ersin Tatar’ın Nisan 2020’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini çok rahat kazanabileceğini işaret etmektedir.
İç siyasal etkiler,
      -Ulusal Birlik Partisi genel başkanı olmak demek, ülkenin başbakanı olmakla eşdeğerdir. Ersin Tatar’ın cumhurbaşkanı olması için UBP içindeki bütün gruplar, geleceğin başbakanı olmak için, Ersin Tatar’ı cumhurbaşkanı seçtirmek için seferber olacaklardır.
      -Şimdi görev başında olan sayın Akıncı’nın görev süresi boyunca Rum lider ile yaptığı görüşmelerde, Kıbrıs Milli davamıza yaptığı zararları göz önünde bulunduran, Kıbrıs Milli davasına inanan ve toplumumuz içinde yüzde 75 gibi çok ciddi bir gücü olan kesimlerin, Akıncı’dan kurtulmak için milli cephede seçimi kazanması en güçlü aday Ersin Tatar’ın kazanması için seferber olacaklarının güçlü işaretleri bu kesimlerde çok açık gözlenmektedir. Hatta Milli davamızın başarıya ulaşması için canla başla çalışan siyaset dışı güçlerin de bunu açık açık dile getirdiklerini gözlemlemekteyiz.
Dış siyasal etkiler,
  -Doğu Akdeniz’de son zamanlarda gelişen olaylar, Kıbrıs Türkünün ve anavatan Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımıza karşı, Rumların yabancı güçlerle birlikte yaptıkları hak ihlallerini, anavatan Türkiye’nin Kıbrıs Türkü ile birlikte önleme mücadelemiz sürerken, Kıbrıs Türk liderliği, bu milli davaya inanan, Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımızı korumak için aktif bir mücadele içinde olabilecek, Mavi Vatana inanan dirayetli bir lider olmalıdır.
    -Yakın siyasal tarihimizde, Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türkünün ve anavatan Türkiye’nin hak ve çıkarlarını korumak için, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki anavatan Türkiye’nin yedi düvele karşı sürdürdüğü çetin mücadeleye en aktif desteği veren Kıbrıs Türk siyasal liderlerinden UBP genel başkanı, başbakan sayın Ersin Tatar’dır.
    Sosyal ve siyasal etkileri bakımından, değerlendirdiğimizde, Nisan 2020’de yapacağımız cumhurbaşkanlığı seçimlerini milli cephede, aday olması halinde çok rahat kazanabilecek tek aday UBP genel başkanı başbakan sayın Ersin Tatar’dır.
      Sayın Ersin Tatar henüz adaylığını açıklamamışken bile, olması muhtemel tüm cumhurbaşkanlanı adayları arasında yapılan ankette de, Ersin Tatar tüm adaylar arasında açık ara birinci sıradadır. Bunu da bir dip not olarak herkesin bilgisine getireyim.
      Bu önemli tespitlerimi de, Nisan 2020’de yapacağımız cumhurbaşkanı seçimlerinde aday olmayı düşünen tüm siyasilerin de bilgisine sunuyorum.