SON DAKİKA

FİLİSTİN’DE YAŞANAN VAHŞET, KIBRIS TÜRKÜ VE TÜRKİYE’NİN GARANTÖRLÜĞÜ..

FUAT NALCIOĞLU[email protected]
EKONOMİ POLİTİKA
Bu haber 17 Mayıs 2021 - 6:31 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

Dünya’nın gözü önünde, Filistin’de yaşanan trajediyi gördükçe, aklıma bizim 1974 öncesi Kıbrıs’ta yaşadığımız büyük trajediler geliyor.

Filistinliler, katil İsrail ordusunun ve katil İsrail sürülerinin saldırıları karşısında şanlı bir direniş sürdürmektedirler.

Filistinlileri en iyi anlayan Kıbrıs Türkleridir.

Filistinlilerin, katil İsrail’e ve vahşi saldırılarına karşı sürdürdükleri şanlı direnişte, Filistin halkının yanındayız.

Allah yar ve yardımcıları olsun dilerim.

Günümüz dünyasında, sözde modern dünyanın gözü önünde yaşanan bu büyük trajediye, sözde medeni dünya, sessiz ve tepkisiz kalmaktadır.

Hatta bir çok emperyalist ülke, katil İsrail’e destek mesajları yayınlamaktadır.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Gazze’ye yoğun saldırıların başlatıldığı saatlerde, kendi sıcak yuvasında, balo seyretmekte ve balo resimleri paylaşmaktaydı.

Biz Kıbrıs Türkü de 1878-1974 yılları arasında, aynen bugün Filistinlilerin yaşadığı büyük trajedileri yaşamaktaydık.

Ve biz Kıbrıs Türkleri o acı dolu yıllarda, o büyük trajedileri yaşarken, sözde medeni dünya, şimdiki gibi sessiz ve tepkisizdi.

Hatta, bir çoğu, bugünkü gibi, katil Rum saldırganlarına destek vermekteydi.

Ta ki, tarihler, 20 Temmuz 1974’ü gösterdiğinde, yıllarca gelmesini beklediğimiz, anavatan Türkiye, Kıbrıs’a yardımımıza gelerek, on yıllarca yaşadığımız büyük  trajedilere son verdirmişti.

20 Temmuz 1974 yılından beridir, anavatan Türkiye’nin ve şanlı Türk Ordusu’nun Kıbrıs’taki varlığı sayesinde, Kıbrıs’ta huzur ve güven içinde yaşamaktayız.

Kıbrıs Türkü anavatanı Türkiye’nin ve Türk Ordusunun kendine sağladığı bu huzur ve güven ortamının kıymetini bilmektedir.

Hele bugünlerde Filistin’de yaşanan büyük insanlık dramını da gördükçe, 20 Temmuz 1974 yılından beridir yaşadığımız huzur ve güven ortamının kıymetini daha iyi anlamaktayız.

Aramızda bazı hainlerin, Rum ağzı ile ‘Kıbrıs’ta garantilerin modası geçmiştir.

Günümüz ‘modern” dünyasında, bu cağ dışı garantilere gerek yok’ diye saçmalayanlara, günümüz ‘modern’ dünyasında, dünyanın gözü önünde Filistin’de, yaşanan büyük trajediye ve bu trajedi karşısında, sözde modern dünyanın sergiledikleri vurdumduymaz ve kayıtsız tavırlarına iyice bakmalarını ve bu saçma söylemleri bırakmalarını tavsiye ederim.

Bölgemiz ve ülkemiz bir ateş çemberinin içinden geçmektedir.

Bölgemiz bir çok uluslararası gücün egemenlik mücadelesi sonucu, tam bir kaos ortamı yaşamaktadır.

Biz Kıbrıs Türkü olarak, bölgemizde ve ülkemize bu kaos ortamı yaşanırken, ‘federasyon’ ve ‘Avrupa Birliği’ gibi üzerimize kurulan tuzaklardan, uzak durup, sahip olduğumuz huzur ve güven ortamının devamı için anavatanımız Türkiye ile birlikte,  daha yakın bir işbirliği içinde olmalıyız.