SON DAKİKA

GEÇİŞ KAPILARINI TEK TARAFLI KAPATMA

FUAT NALCIOĞLU[email protected]
EKONOMİ POLİTİKA
Bu haber 02 Mart 2020 - 11:42 'de eklendi ve 1.404 kez görüntülendi.

Rum Yönetimi ELAM’in isteği doğrultusunda 4 geçiş kapısını tek taraflı geçişlere kapattı. 

   Lokmacı, Bostancı, Aplic ve Derinya kapıları Rum Yönetimi tarafından, bir haftalık süre için tek taraflı geçişlere kapatıldı.

       Ortodox kilisesinin güdümündeki güneydeki garabet yönetim, sözde ‘Corona’ virüsü salgınını mahana gösterip tek taraflı giriştiği bu eylem tamamen başka gizli emeller için yapıldığı aşikardır.

       Şuana kadar ne kuzeyde, ne de güneyde herhangi bir Corona virüsü taşıyan hasta olmadığına göre, Rum Yönetiminin bu tek taraflı kapı kapatmasının arkasında başka gizli ajandası olduğu aşikardır.

       Rum Yönetiminin tek taraflı 4 geçiş kapısını kapatmasının arkasında yatan gizli emelleri,

1. Sınır kapılarını sürekli kapatmanın provası 

2. Sınır kapılarının geçişlere kapatılması halinde toplumsal tepkinin ölçülmesi.

3. Büyük boyutta kuzeye kayan alış verişi önleme.

4. Türkiye’nin göçmen hareketlerine kontrolü kaldırmasının Kıbrıs’ta da uygulamaya konması korkusu.

5. Kuzey Kıbrıs ekonomisine olumsuz etkiler yaratarak,    Nisan’da yapacağımız cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, seçimin en güçlü adayı başbakan Ersin Tatar’ın seçimi kazanmasını engelleme çabası.

6. Bölgemizde artan gerginliği bahane edip bir savaş cikartma hazırlığı.

7. Lokmacı kapısındaki tiyatro ile sözde iki toplum arasında bir ‘yakınlaşmanın’ olduğunu gösterip, cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinde etki yapma çabası.

    Güney Kıbrıs’taki sözde yönetimi dostça uyarıyorum. Bu gizli ajandanız,  ülkemiz ve bölgemiz için çok yüksek düzeyde tehlikeler ve tehditler taşımaktadır. 

     Kıbrıs’ta buna benzer tehlikeli durumları bir çok kez yaptınız ve sonuçları sizin için acı günler yaşamanıza neden oldu. 

     Kıbrıs’ta Kıbrıs’in gerçek sahipleri olan biz Türklerle barış ve huzur içinde yanyana yaşamanın yollarını deneyin. Bu size de, bize de Kıbrıs’ta huzur ve refah içinde bir yaşam sağlayacaktır.