SON DAKİKA

KIBRIS TÜRK SPORU BAŞARACAK

KAYA EMİROĞLU[email protected]
Bu haber 02 Ekim 2020 - 15:08 'de eklendi ve 3.489 kez görüntülendi.

Spora geri dönüş için düğmeye basıldı.

Gün sayıyoruz. 13 Mart’tan bu yana Kıbrıs Türk Sporu çok ama çok zorlu bir süreçten geçti.

18 Haziran’da kaldığı yerden devam eden 2019-20 futbol sezonu, yine zorlu bir periyotta ama başarılı bir şekilde tamamlandı.

Covid-19, sıcak hava, statların yetersizliği, ışıklandırılmış stat azlığı vs. gibi aslında önemli engellere rağmen, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, kulüplerimiz ve Başbakanımızın önderliğindeki Bakanlar Kurulu’nun doğru ve dirayetli adımlarıyla süreç başarıyla tamamlandı.

Bu zorlu süreçte ve zorlu şartlara rağmen sahada ter döken tüm futbolcu arkadaşlarımızı bir kez daha kutlarız.

Aslında Kıbrıs Türkü, bir kez daha zoru başarmak adına tarihe geçmiştir.

Yeni sezon öncesi talihsiz bir şekilde vakaların artması ve önlemlerin yetersiz kalmasıyla birlikte yine zorlu bir süreç yaşanmıştır.

Ancak, artık, bu sürecin sonlanacağı ve özelde futbolun, genelde tüm spor dallarının, tıpkı tüm dünyada olduğu gibi (tv’lerden canlı maçlarla izliyoruz) yeniden başlamasını ve kesintisiz ve sorunların çözümüyle birlikte yeterli tedbirlerle devam etmesini istiyoruz.

KTFF’nin bazı konularda çekinceleri olması doğaldır. Tabii ki, özellikle de sporda, sağlıktan daha önemli bir unsur yoktur.

Ancak üstesinden gelinebilecek noktada olduğumuzu düşünüyorum.

Sayın Başbakanımız Ersin Tatar’ın son KTFF ziyareti, futbola yapılacak katkının kararının alınması ve kulüplerimizle birlikte futbolcularımızın dik duruşu yeniden dönüşün en önemli adımı olmuştur. Maçların durmasını isteyen arkadaşlara gelince, belli ki kaosa oynamışlar.

KTFF doğru ve takdir edilen bir kararla BTM-2 Lig maçlarını oynatmış ve bu maçların, gerek alınan tedbirler, gerekse sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıyla futbolun “tedbirlerle” devam edebileceği ispatlanmıştır.

Futbolu durdurmaktaki amacın, covid-19 bahane edilerek ülkede bir kaosun olduğu ve herhangi bir etkinlik yapılamayacağı algısının oluşturulması olduğu aşikardır.

Bu konuda Kıbrıs Türk spor basını ve spor kamuoyu olarak tavrımız hep net olmuştur.

Spor, tamamen kapalı durum(13 Mart’taki gibi) olmadığı sürece duramaz.

Tedbirlerle devam etmelidir.

Sportif, sosyal ve siyasi etkinlikler duramaz.

Devam etmelidir.

Bu algıya kanmayan ve sporun önemini bir kez daha kavrayan Kıbrıs Türk Halkı, kaosa oynayan arkadaşlara gereken cevabı vermiştir.

Sayın Başbakanımız Ersin Tatar’ın da bu süreçteki katkısı ortadadır.

MASKE, MESAFE ve HİJYENE devam edeceğiz.

Bu virüs eninde sonunda bitecek.

Dünya tarihindeki tüm virütik salgınlar veya pandemi illa ki bitmiştir.