SON DAKİKA

Kuzey Kıbrıs’ta Sağ Sol Yoktur, Kıbrıs Türk Halkı vardır!!!

AHMET HAMDİ[email protected]
KIRSALA BAKIŞ
Bu haber 03 Eylül 2020 - 10:35 'de eklendi ve 4.091 kez görüntülendi.

 Kıbrıs Türk Halkı’nın Geleceği,

Kıbrıs Türk Halkı’nın Güvenliği,

Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlüğü,

En önemlisi ise Kıbrıs Türk Halkı’nın ada üzerinde varlığını devam ettirebilmesi için Kıbrıslı Türklerin Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana olan milli mücadelesi vardır.

Sıcak bir iklimde yaşayan Kıbrıs Türk halkı, ada üzerinde var olduğu sürece, sadece sıcak iklimlerle yaşamaya maruz kalmamış, etrafında ve içi ateş çemberi olan olaylarla yaşamaya mecbur kılınmıştır. Bu olaylar bugün boyut değiştirerek, dün olduğu gibi bugün de gün yüzüne çıkmaya devam etmektedir.

Doğu Akdeniz’de tırmanan doğal gazdan kaynaklı sıcak olayları, Kıbrıs Türk halkı birebir hissetmekte ve geleceği ile ilgili kaygılanmaktadır.

Kaygılarında haklı olup, nasıl önlem alınacağını tartışmaya başlaması gereken Kıbrıs Türk Halkı’nın, güvenlik endişelerini ABD’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne 1987 yılından bu yana uyguladığı silah ambargosunu 33 yıl aradan sonra kaldırması daha da artırdı.

Tabi ki gözler Kıbrıs adası üzerinde silahsızlanmayı kendine misyon edinmiş, Kıbrıslı Türk siyasilere dönerek, yapılan ve yapılacak olan her türlü basın açıklamasını yakından takibe almış vaziyettedir. Geleceklerini şekillendirecek Doğu Akdeniz’deki güç dengelerini yakinen takip eden Kıbrıs Türk Halkı 96 yıl aradan sonra kavuştuğu özgürlüğünü, güvenliğini ve geleceğini kaybetme endişesi ile yüz yüze kalmak üzeredir.

Doğu Akdeniz’de Rum ve Yunan ikilisinin ortaya koyduğu kıta sahanlığı ve Kıbrıs Türk halkı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni de yok sayan doğal gaz antlaşmalarından kaynaklı tırmanan olaylar Kıbrıs Türk Halkı’nın geleceğini, güvenliğini ve özgürlüğünü direkt etkilemektedir.