SON DAKİKA

Örgen: “Tatar’ın seçimi kazanacağına inanıyoruz”

Bu haber 06 Aralık 2019 - 17:58 'de eklendi ve 247 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Örgen, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ulusal Birlik Partisi’nin adayını Parti Meclisi’nin belirleyeceğini ifade etti ve “ Genel Başkan Ersin Tatar’ın halk tarafından sevilen bir isim olduğunu, seçimi kazanacağına inandıklarını” vurguladı. Örgen katıldığı TV programında şöyle konuştu: “ Ersin bey tüm kesimlere yakın bir başkan ve başarılı bir insandır. Halkın içindedir, Kıbrıs’ı, Türkiye’yi seven bu ülkenin kalkınmasını, tanınmasını isteyen bir kişidir. O sebeple anketlerde de halk arasında da Ersin başkanın adı ön plana çıkmaktadır”

“UBP’NİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ BİRLEŞTİRİCİDİR”

Partinin teamüllerini de hatırlatan Örgen, UBP’nin birleştirici özelliğinden bahsetti ve şu sözlere yer verdi; “ Partimizde teamül gereği Genel Başkanımız adayım- değilim diyene kadar bir açıklama yapılmaz. Bu yönde açıklama yapan arkadaşlarımız olmuştur. UBP’nin en büyük özelliği birleştiricidir. Eğer ersin Başkanı aday gösterirse ilgili kurullar, Ersin başkanın etrafında birleşeceğine eminim. UBP’nin en güzel yanlarından biri dıştan bir saldırı geldiğinde parti hemen kilitleniyor. Her hangi bir olay olursa kendi içimizde hallediyoruz. Partimizde Genel Başkandan bir açıklama bekleniyor. Parti meclisi karar verecek, Genel başkanımız aday değilim derse diğer adaylar konuşulur. İbreler Ersin beyi gösteriyor”

“SON KARARI KENDİLERİ VERECEK”

Sağda tek adayın çıkması ile ilgili sorulan soru üzerine Örgen, “Sağda tek bir aday çıksa iyi olur ama kendi içimizde yetkili kurullarımız karar verecek, Halkın Partisi de kendi yetkili kurulları karar verecek. Sayın Özersay’ın aday olacağı konusunda duyumlar alıyoruz. En son karar onların” şeklinde konuştu.

“BERLİN GÖRÜŞMELERİ SEÇİME YÖNELİK ALGI OPERASYONU”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Berlin’de yaptığı görüşme, programın bir başka konusu oldu. “Berlin görüşmeleri Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik diye düşünmek istemiyorum ama maalesef Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik algı operasyonu” diyen Örgen, müzakerelerden sonuç alınmadığını hatırlattı ve “Artık kendimize belli bir yol haritası seçip ilerlememiz gerekiyor” dedi.

“YURT DIŞINDAKİ SOYDAŞLARIMIZA BU HAKKI VERMEK GEREKİR”

Yine son günlerin en çok konuşulan konusu olan Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türklerinin seçme ve seçilme hakkı ile de ilgili değerlendirmede bulunan Örgen, yurt dışında yaşayan vatandaşların soydaşlarımız olduğuna dikkat çekti ve onların da seçme seçilme hakkı olması gerektiğini vurguladı.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK”

Programda ülkedeki sorunlar da masaya yatırıldı. Bu bağlamda Girne ve Lefke bölgeleri de konuşuldu. Örgen Girne yat limanındaki sıkıntılar ve çözüm çalışmaları ile ilgili şu ifadelere yer verdi; “Girne yat limanı ülkemizin incisi. Bundan dolayı en çok önem gösterilen yer olmalı. Yetki karmaşası olduğu doğrudur. Liman içinde yapılması gereken çok işler var, bir çok sorunla boğuşuyor. Yıllardır bitmeyen bir kanalizasyon sorunu var. İlk defa bu yıl Turizm Bakanlığımız bu işe önem verdi. Bu yıl liman elden geçirilecek diye bize de moral oldu. Kısa zamanda tadilatın yapılacağını düşünüyoruz. Turizm sezonuna kadar bitirilmesi gerekiyor. 24 saat çalışacakları bilgisini aldık. Herkes elini taşın altına koyacak.”

“LEFKE’YE TURİZM GELMELİ”

Örgen Lefke’nin de sıkıntılarına dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Lefke ilçe oldu ama sadece ilçe olmak yeterli değil. Bölge, gereken önemi alamadı, yatırım yapılmadı. Genç nüfusu tutmak zor oluyor. Turizm gelmeli. Mutlak suretle turizm yatırımı gelmeli. Yol problemi de yaşıyoruz. İnşallah 2020’de bitmiş olacak. yol çok kısalacak.”