SON DAKİKA

RAYDAN ÇIKAN TREN DEĞİL TRENLERDİR !!!

AHMET HAMDİ[email protected]
KIRSALA BAKIŞ
Bu haber 29 Kasım 2019 - 12:38 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

Kıbrıs’ta birçok kez, birçok farklı tren yoldan çıkmış, bazıları raya oturmuş devam etmiş bazıları ise raydan çıktığı yetmezmiş gibi dağılmıştır.

Dağılan Trenlerden biri Kıbrıs konusudur;

Dağılan Trenlerden bir diğeri ise sendikacılıktır;

Dağılan Kıbrıs konulu trenle birlikte dağılan sendikacılık eş zamanlı olarak gerçek yüzünü geçtiğimiz günlerde bir kez daha Kıbrıs Türk Halkı’na tekrardan göstermiştir.

Dağılan Kıbrıs Treni ile ilgili Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklama manidardır. Çünkü trenin raya oturduğundan bahsediyoruz biz Kıbrıs Türk tarafı olarak, ancak aynı masada oturduğumuz müzakere yapmaya çocuk gibi yalvardığımız Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ise bizim aracılığımızla Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ne mesaj yollamaktan geri kalmamakla beraber, müzakerelerin başlaması için sondaj çalışmalarını durdurun çağrısı yapıyor. Bunun üzerine biz Kıbrıs Türk tarafı ekleyerek devam ediyoruz, beşli görüşme 2020 yılı bahar aylarında başlaması öngörülmektedir.

Yani Türkçesi Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile eş zamanlı.

Berlin’e gidip Federasyon tezini tekrardan yenilemek, kimilerimize göre bir umut ışığı kimilerimize göre ise yeni bir başlangıcın habercisidir.

Ancak bana göre ve Kıbrıs Türk Halkı’nın geneline göre tekrardan teyit etmek Kıbrıs Türk Halkı’nın geleceğini çalmaktan öteye gitmemekle birlikte Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’in 2. Cumhurbaşkanımız Sn. Mehmet ALİ TALAT’a belirttiği gibi boşa masraftan öteye gitmeyecektir.

Bizler eforumuzu, enerjimizi ve çalışmalarımızı kendi iç sorunlarımıza ayırdığımız zaman geleceğimizle ilgili refah seviyesi yüksek ve motivasyonu tamamen halkın geleceği ile ilgili çalışmalara imza atacağımız kaçınılmaz gerçektir.

 

 

 

Dağılan Trenlerden bir diğeri ise sendikacılıktır demiştik köşemizin başında;

27 Kasım günü El-Sen’in gerçekleştirdiği süresiz grev alma kararı ve uygulaması bunun ispatıdır. Sendikacılık üyelerinin haklarını korumakla beraber çalışan işçilerin memurların refah içerisinde çalışmalarını sağlamakla ilgili görev üstlenmek yerine siyasete tamamen yön vermeye çalışmak başarılı Sendikalarımızın da başarılarına gölge düşürdüğü yetmezmiş gibi halkımızın sendikalara olan bakış açısı gün be gün değişmektedir.

İşin özeti şu;

Berlin’de biz bir adım atmaya çalışırken Güney Kıbrıs Rum Yönetimi iki adım atarak Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ni ve bizi sondaj konusunda açık açık tehdit etmekle birlikte ucu açık müzakerelerin teyidini almıştır.

Siyaset yapmaya çalışan sendikalar halkımızı yeni bir kargaşa sürecine hazırlamaya çalıştığı gibi, ülkemizde yeni bir kargaşa ortamı yaratıp Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlık içerisindedirler.

Ancak unutulan tek şey Kıbrıs Türk halkı dün olduğu gibi bugünde gerçekleri görebilecek hoşgörüye ve bilince sahiptir!!!!!