SON DAKİKA

Saner: “Kasım ayında Genel Başkan Tatar’la Avrupa’ya ziyaret gerçekleştireceğiz”

Bu haber 18 Kasım 2019 - 22:32 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

Katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulunan UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, anketlere bakıldığında Genel Başkan Ersin Tatar’ın ipi göğüsleyeceğinin görüldüğünü kaydetti.

Tatar’ın İlk etapta adaylık için mütevazı davrandığını ancak şimdi Parti Meclisi’nin bu görevi vermesi halinde bunu yerine getirmeyi görev addettiğini söylediğini kaydeden Saner, “tüm kamuoyu yoklamalarının kendisini işaret etmesinden dolayı düşüncelerinin farklılaştığını kamuoyu ile paylaştı” dedi.

“Kaybedeceğini anlayan bazı çevrelerin Ersin Tatar hakkında olumsuz bir şeyle bulup piyasaya sürmeye çalıştığına işaret eden UBP Genel Sekreteri, “Sayın Başkan açıklama yaptı; Kasım ayı içerisinde Sayın Başkan’la Avrupa’ya bir ziyaretimizin olacağını net bir şekilde söyleyebilirim” dedi.

UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve bazı iddiaların anımsatılması üzerine Saner şöyle konuştu:

“Elimize gelen tüm anketlere bakıldığında Genel Başkan bu yarışta çok iddialı görülüyor… İpi göğüsleyebileceğini görmekteyiz. Bu konuda ilk başlarda çok mütevazi bir davranış içindeydi, belki bu bir takım yanlış algılara sebep verdi ama kendisi bunu artık bir görev addediğini ve seçime giderken, kamuoyu yoklamaları da kendisini işaret ederken ben bu görevi yapmam demesi mümkün değildir bu nedenle görüşlerini paylaşmıştır. Bu bağlamda Sayın Başkan hakkında algı operasyonları yapılmaya çalışılıyor. Evet doğrudur. Avrupa’da bir kente ziyaret gerçekleştireceğiz. Zamanı ve yeriyle ilgili yorum yapmak istemem çünkü bu ziyaretlerimize Güney Kıbrıs’tan berhava etme girişimleri olabilir. Ben temkinliyim ama Kasım ayı içinde bir AB Üyesi ülkeye ziyaretimiz olacak. Sayın Tatar, Ben ve Sayın Tahsin Ertuğruloğlu birlikte gideceğiz.

Ersan Saner, soru üzerine Tatar’ın İngiltere ziyaretinin de gündemde olduğunu söyledi ve “Ne yapmamız gerekirse yapacağız” dedi.

UBP’nin Cumhurbaşkanlığı Adayı’nın somutlaşması ile ilgili de Saner, “Son birkaç çalışmamız kaldı. Tamamlanınca gerekli adımları atacağız. Kamuoyu yoklamaları ortada. Gerekli kararı Parti Meclisi verecek” ifadelerini kullandı.

Aday belirlemede geç kalındığı şeklindeki yorumlar üzerine Saner, “Zaman konusunda acele etmekle birlikte bazı dengelerin kurulması için gerekli çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.