SON DAKİKA

SAYIN AKINCI ADAY OLACAKSA 2 DEĞİL 22 DEFA DÜŞÜNMELİDİR…

YAZI-YORUM
Bu haber 08 Kasım 2019 - 9:48 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

En sonunda kendisine geçen defa destek veren Sayın Mehmet Ali Talat da Sayın Akıncı’ya resmen patladı.

Örgütü olarak halka doğruları söylemediğini belirtti.

Zaten bir takım çevreler söylüyor, Güney’den gelen haberler doğruluyordu da Sayın Talat’ın Berlin’de resmi 3’lü görüşmeler olmayacağını söylemesi çok başka oldu.

Ve Sayın Talat öyle bir kaynak gösterdi ki, Sayın Akıncı’yı can evinden vurdu.

Kanal T’deki yayını dinledim ve inanamadım…

Anastasiadis resmen Akıncı’yı satarcasına Sayın Talat’ın kulağına eğiliyor ve “ resmi bir görüşme yok. Boşuna gidiyor, boşuna para harcıyoruz” diyor.

Sayın Talat daha da ileri gidiyor ve Sayın Akıncı’yı Türkiye ile uyumlu olamamkla itham ediyor.

Yurt dışına açılıp Kıbrıs Türk Halkı’nın görüşlerini anlatmamakla suçluyor.

Bunlar az-buz suçlamalar değildir.

Sayın Akıncı bir yandan kamuoyu yoklamalarına bakarak diğer yandan CTP’den kendisine yönelen suçlamaları göz önünde bulundurarak 2 defam değil 22 defa düşünmelidir.

Ve bir noktayı daha unutmamalıdır.

BU HALKA “2015 YILININ SONUNA KADAR ÇÖZÜM OLACAK” DEDİ, OLMADI..

2016 SONUNA KADAR OLACAK DEDİ, YİNE OLMADI.

2017’DE CRANS MONTANA SONRASINDA “ artık federal çözüm olmaz” dedi ama bir süre sonra çark etti.

Çark etti ama sonuç alamadı, alamayacağı ortadadır..

İşte geçmişten bazı anımsatmalar…

2 Temmuz 2015’te ise Sayın Akıncı yıl sonuna kadar çözüm yapabileceğinden çok emindi.

Bakınız ilgili habere:

“KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, müzakerelerdeki ivmenin devam etmesi halinde Kıbrıs sorununun aylar içinde bile çözülebileceğini söyledi.

Mustafa Akıncı, Brüksel müzakerelerinin son gününde arasında gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Akıncı, Brüksel ziyaretinde, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumların çıkarlarını dikkate alan bir çözüme ulaşmak için olan kararlılığı vurgulama fırsatı bulduğunu kaydetti

Müzakerelerde ortaya çıkan kararlılık ve ivmenin devam etmesi halinde bir çözüme ulaşmanın yıllar değil aylar içerisinde mümkün olduğunu belirten Akıncı, “Bu ivme ve kararlılığın devam etmesi halinde Kıbrıs sorununun çözümü yıllar değil aylar içerisinde gerçekleşecektir.” dedi.

 

Mustafa Akıncı Mayıs 2016’da bir kabulü sırasında konuşuyor ve YIL SONUNA KADAR ÇÖZÜM OLACAĞINA DAİR TAAHHÜTTE BULUNDUKLARINI BELİRTİYOR, ilgili habere göre ŞÖYLE KONUŞUYORDU:

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, her şeyin bir doyum noktası olduğunu ve Kıbrıs sorununun da bu doyum noktasına çoktan geldiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, bir kabulünde yaptığı konuşmada, 2016’nın gerçekten önemli bir yıl olduğuna dikkat çekti.
Geçmişte de önemli ve kritik dönemlerden geçildiğini, gelecekte de benzeri gelişmelerin olabileceğini söyleyen Akıncı şöyle devam etti:
“Her şeyin bir doyum noktası var. Kıbrıs sorunu çoktan o doyum noktasına geldi. 2016 artık doyumun taşma noktasıdır diye düşünüyorum. 2017’ye sarkarsa, biz hala daha müzakere edelim noktasında devam edersek, 2018’de Rum tarafında başkanlık seçimleri gündeme gelecek. Bir süre sonra Güney Kıbrıs’ı onun heyecanı saracak. Bu defa 2018 de olmadı, 2019’a kalsın diye diye bu iş uzayacak”

Akıncı 2016 yılının Aralık ayında BBC’ye artık son olduğunu vurguluyor şöyle diyordu;

Şimdi 9-10-11 Ocak günleri Cenevre’de toplanıyoruz.

Ben hep şunun altını çiziyorum, yeri gelmişken söyleyeyim: Biz Sayın Anastasiades’le aynı yaş kuşağının insanlarıyız. Bizim kuşağın aslında son denemesini yapıyoruz. Diplomaside hep söylenir. Nokta yoktur, denir. Virgüldür, noktalı virgüldür. Yani süreç devam eder. Ama artık o kadar uzun sürdü ki bu iş.

1968 yılında Beyrut’ta başladı Sayın Denktaş ile Klerides’in Kıbrıs Sorunu müzakereleri. 48 yıldır, yani yarım asırdır devam ediyor. Bu çoktan bir doyum noktasına geldi.

Genç kuşaklar birbirlerini tanımadan, birbirlerinin lisanını bilmeden yetişiyor. Birbirlerinin bölgelerini turist gibi gidip gezip geliyor. Birbirine yabancı iki toplum yetişiyor. Bunlar bir araya gelemez daha sonra.

Evet Sayın Başkan BAŞARISIZLIĞINIZ ORTADADIR…

LÜTFEN GEREĞİNİ YAPINIZ…