SON DAKİKA

SAYIN AKINCI BÖLÜCÜLÜK YAPIYOR

YAZI-YORUM
Bu haber 14 Ekim 2019 - 11:12 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Sayın Akıncı Anayasal görevi olan toplumu birleştiricilik yerine, kimin hayrına olduğu meçhul bölücülüğü görev olarak seçmiş besbelli…

Yaptığı açıklamalar bu amaca yönelik çok çirkin ve tehlikeli açıklamalar ama yine de tepki gösterirken ölçüyü kaçırmamalı, terbiye sınırlarını aşmamalıyız.

Mazlum rolünü oynamasına kimse fırsat vermemelidir Sayın Akıncı’nın…

Ne biz, ne de Türkiye…

Geçen hafta Büyükkonuk Belediyesi’ni hedef aldı Sayın Akıncı.

O Akıncı ki, Kıbrıs Türklerini katliam çukurlarına gömen Rumları affetti, sınırlardaki fotoğrafları kaldırttı, Büyükkonuk Belediye Başkanı’nı affetmedi, yüzlerce insanın emeğini hiçe sayarak Facebook’ta Eko Gün etkinliğini boykot çağrısında bulunanlara destek verdi, onların paylaşımlarını kendi sayfasına taşıdı.

Sonra, tepkiler çığ gibi büyüyünce, ‘yanlış düğmeye bastım’, diyerek işi , “ ben gitmeyeceğim ama isteyen gitsin noktasına” getirmeye çalıştı.

Bu hafta ise, 4 gün süren bir sessizlikten sonra, iddialara göre eski CTP milletvekili Birikim Özgür’ün bile kendisini eleştirmesi üzerine Facebook’tan Türkiye’nin Suriye’deki Barış Pınarı askeri harekatı ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Keşke paylaşmasaydı. Öyle bir paylaşım yaptı ki Sayın Akıncı, deyim yerindeyse KKTC’deki çok geniş bir kesim ise bütün Türkiye kalktı oturdu. CHP’nin kanalı HALK TV’deki yorumcu bile bir yandan Sayın Erdoğan’ı dışarıya harekatı iyi anlatamamakla suçladı diğer yandan da Akıncı’yı eleştirdi. Gelen tepkiler üzerine Akıncı Facebook’taki paylaşımını yine kaldırdı. Yerine Luricina gezisini koydu.

Peki de niçin herkes Akıncı’ya kızdı…

Çünkü Sayın Akıncı, Türkiye’nin Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı’na destek vermedi.

Harekatın adının Barış Pınarı konulmasını eleştirdi.

Meşru bir devletin bir terör örgütü ile savaşmasının değil, terörü ortadan kaldırmak üzere o terör örgütüne karşı harekete geçmesinin söz konusu olabileceğini bile bile PKK/YPG terör örgütlerinin istediği gibi Türkiye’nin barış için bir şey yapmadığını düpedüz savaş yaptığını iddia etti.

Daha da ileri giderek aslında Türkiye’nin 20 Temmuz 1974’te de Barış Harekatı yapmadığını, Kıbrıs’ta da savaş yaptığını öne sürdü.

Sayın Akıncı bunları da aşarak Türkiye’ye terör örgütleri, Suriye yönetimi ve Mısır’la masaya oturması çağrısında bulundu.

Sayın Akıncı böylece 1 hafta içinde iki önemli bölücülük yaptı.

Peki de Sayın Akıncı neden bunları yapıyor?

Seçim için mi?

ABD’nin hatırına mı?

Yoksa AB için mi?

Bilmiyoruz…

Bir sürü iddia var…

Ama bana göre bir şeyi başarıyor: Sayın Akıncı yaptıkları ile Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin kötüleşmesine, Türkiye’den bir çok insanın bizlere “ yahu savaştayız. Savaş sırasında böyle bir şeyi kardeş, kardeşe yapmaz. Olsa olsa, düşman ya da düşmanın adamları bunu yapar” demesine neden oldu.

Tamam da Sayın Akıncı’nın karşısında olanlar ne yapmalıdır?

Sövgü, küfür, kınama, protesto bir işe yaramaz.

Yapılması gereken 2 şey var:

  1. Meclis oturup, “seninki iradeyse benimki de iradedir diyerek “ Kıbrıs konusunda Akıncı’ya bir çerçeve çizecek.

  2. Sayın Akıncı geldiği yolla, yani seçimle geldiği yere yani ABD’ye torunlarının yanına gönderilecek.