SON DAKİKA

Siber: “Bilimsel çerçevede önerilerimizi ortaya koyacağız”

Bu haber 01 Nisan 2020 - 21:30 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Başbakanlık  Covid 19 Koordinasyon Konseyi Başkanı Sibel Siber, bugün yaptıkları ilk toplantının yararlı geçtiğini belirtti.

Siber, Kovid-19 salgını ile mücadelenin tüm toplumu ilgilendirdiğini belirterek, salgının, sadece bir kurumun üstesinden gelebileceği bir olay olmadığının altını çizdi. Durum tespiti yaparak neler yapabileceğimizi değerlendirmek ve bilimsel çerçevede düşünce ve önerilerimizi Sayın Başbakan ve Sayın Sağlık Bakanı’na sunmak ve üzerimize düşenleri yapabileceğimiz tüm katkıları da ortaya koyarak hayata geçmesini sağlamak amacındayız. Toplum sağlığı açısından yapılabileceklerin en hızlı ve en etkin şekilde yapılmasını sağlamak ve halkımızın rahatlatılması önceliğimizdir.  Bu toplantıların sıklıkla diğer paydaşlarla da gerçekleştirileceğini belirten Siber “ Sorun ortak sorunumuzdur. Tüm ülkeyi derinden ilgilendiren büyük  bir sorundur. Biz hepimiz bir olarak  bilgi birikimlerimizi ve konuyla ilgili bilgi birikimine sahip olanların da bilgilerini aktarabileceği bir konsey olarak  çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi..

Bu nedenle böyle bir koordinasyon konseyinin oluşturulmasını değerli bulduğunu kaydeden  Siber, “ümit ediyoruz ki bu salgının üstesinden kısa sürede gelerek normal yaşantımıza dönmemizdir” ifadesini kullandı.