SON DAKİKA

SPORUMUZ YENİLENMELİ, GELİŞTİRİLMELİ

KAYA EMİROĞLU[email protected]
Bu haber 05 Haziran 2020 - 11:31 'de eklendi ve 12.158 kez görüntülendi.

Spor Yorum

Kaya Emiroğlu

[email protected]

Çok zorlu bir pandemi süreci sonrası (tedbirlere devam etmek ve uymak kaydıyla) sporumuzun toparlanması adına ciddi ve pozitif çalışmalar başlatılmalıdır.

Bununla ilgili ilk adım, pasif durumda olan Spor İhtisas Komisyonu’nun yeniden aktif hale getirilmesiyle ilgili girişim oldu.

Sporla ilgili yenilikleri saptamak ve sporumuzun gelişmesi ve kalkınması adına çalışmalar yapmak adına çalışmalara başlayan bu komisyon, aslında çok kritik ama doğru zamanda aktif hale getiriliyor. Pandemi süresince, salgının yayılmasını önlemek ve sağlıklı bir halk oluşturma adına gösterilen başarı, aslında tüm dünyanın ilgisini çekmiştir.

Türkiye ve İngiltere’de gazetelere konu olmuştur. Takdir almıştır.

İşte tam da bu noktada sporumuz, kurumsallık, altyapı oluşturma, yarışmacılık ve organizasyon yapabilme konularında girişim ve gelişme yapabilme becerisini göstermesi gerekmektedir.

Hatırlıyorum, Conifa Avrupa Kupası 2017’de ülkemizde başarılı bir şekilde organize edilmiş ve Milli Takımımız final oynamıştı.

İlk kez ülke olarak bir spor organizasyonu bu kadar başarılı bir şekilde organize edildi.

Bunun yanında başka spor dallarında da farklı zamanlarda başarılı organizasyonlar yapılmıştır. Demek ki YAPABİLİRİZ, BECEREBİLİRİZ.

Bu konuda bir taraftan devletimiz, diğer taraftan da halk üzerine düşeni yapmalıdır.

Spor basını olarak bizlerin öncelikle Spor İhtisas Komisyonu’na destek vermesi gerekir, ki vereceğiz. Ayrıca ülkedeki spor organizasyonlarında pozitif bir çizgide olmalıyız.

Tabii ki bu noktada hataları, zaafları yanlışları her zaman, usulüne uygun bir şekilde dile getirmeliyiz. Bunun yaparken ÖZELEŞTİRİ şeklinde yapmalı, rencide edici değil motive edici olmalıyız.

Hata, eksik, zaaf ve yanlışları söylerken, yapabildiğimiz kadar çözüm önerileri sunmalıyız. Yani kör muhalefet gibi değil, yapıcı ve motive edici birer halk insanı ve sporsever olarak davranmalıyız. Tüm bunların ışığında Pandemi sonrası süreci kesinlikle lehimize çevirmeliyiz.

Sporda atılacak ciddi ve etkili adımlar, yeni süreçte, ki değişim başlamıştır, bize olumlu yansıyacaktır. Pandemi öncesinde bir otelimizde profesyonel Avrupa futbol takımlarının sezon öncesi hazırlıkları yapılmıştı.

Çok olumlu ve önemli bu girişimler, eğer sağlık koşulları uygun olursa, yeni dönemde daha da hız kazanmalıdır.

Ülkemiz sportif açıdan düşünüldüğünde eşsiz bir iklime sahiptir.

Bunu olumlu yönde kullanmaya özen göstermeliyiz.