SON DAKİKA

Tatar: “Akar’ın açıklamaları Kıbrıs Türkü’nün yüreğine su serpti”

Bu haber 12 Ağustos 2019 - 18:14 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.
Başbakan Ersin Tatar, İskele’de yaptığı açıklamada, Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın KKTC’ye yaptığı temaslara ve buradaki açıklamalarına değinerek, yapılan açıklamaların Kıbrıs Türkü’nün yüreğine su serptiğini söyledi.
Açıklamasında Akar ve kuvvet komutanlarının ziyaretini değerlendiren Başbakan Tatar, şunları kaydetti:
“Çok önemli Kıbrıs konusunda gelişmeler de olmuştur. Sayın Milli Savunma Bakanımız, sayın komutanlarımız genel kurmay başkanlarımız ve diğer kuvvet komutanlarımızla birlikte hep birlikte Erenköy direnişini anma törenine katıldık, bilahare önemli temaslar yaptılar ve dün Hala Sultan Camii’nde bayram namazından sonra adadan ayrıldılar ama yaptıkları açıklamalar gerçekten yüreğimize su serpmiştir, dolayısı ile Sayın Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’a çok teşekkür ediyoruz. Kıbrıs konusunda yaptıkları bu açıklamalar ile Kıbrıs Türkü’nün yüreğine su serpmiştir” dedi.
Başbakan Tatar, söz konusu ziyarette Türkiye’nin garantörlük haklarını sonuna kadar kullanacağının vurgulandığını ifade ederek, ziyarette ayrıca gerek Kıbrıs Türk halkının gerekse Türkiye Cumhuriyeti’nin, Doğu Akdeniz de hak ve çıkarlarını korunması için kararlılığın da devam edileceğinin dile getirildiğini söyledi.