SON DAKİKA

Tatar: “Amacımız sürecin daha iyi yönetilmesi”

Bu haber 01 Nisan 2020 - 21:24 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Başbakan Ersin Tatar’ın talebiyle oluşturulan “Başbakanlık Covid-19 Koordinayon Konseyi” bugün toplandı.

Toplantıya bir süre başkanlık da eden Başbakan Ersin Tatar yaptığı açıklamada, önemli olanın virüsün yayılmasını önlemek ve bu aşamada yapılan çalışmaları daha da güçlendirmek olduğunu belirterek en az vakayla bu olayın atlatılmasını temenni etti.

Ülkede ilk vakanın görülmesiyle birlikte bulaşmanın olmaması için çeşitli tedbirler aldıklarına dikkat çeken Başbakan Tatar, bu işin daha da iyi yönetilebilmesi için  “Başbakanlık  Covid 19 Koordinasyon Konseyi’nin” oluşturulduğunu kaydetti.

Başbakan Tatar, “Ekibin vereceği bilgiler doğrultusunda çalışmalarımızı daha iyi hale getirmek ve bu aşamadan sonra bu işin yaygınlaşmaması için daha da birtakım ciddi tedbirlere koymak için bu çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalara destek verecek tüm doktorlarımıza teşekkür ediyorum. Önemli olan KKTC’nin dünyaya bir örnek ülke olarak bu çalışmaları yürütmesidir.İnşallah böyle devam eder” dedi.

Tetkikleri de artırdıklarını ifade eden Başbakan Tatar, halka da yeniden çağrıda bulunarak “herkes evinde kalsın, temasın olmaması çok çok önemli, aile ziyaretleri de yapmayınız kendi evinizde kalın” şeklinde konuştu.

İNGİLTERE’DE 23 KIBRISLI TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Başbakan Tatar, İngiltere’den aldıkları haberlerin üzücü olduğuna da işaret ederek 23 Kıbrıslı Türkün covid19 nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi ve hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.