SON DAKİKA

Tatar: “Güçlü teşkilatlarla seçimde başarı kaçınılmaz”

Bu haber 22 Şubat 2020 - 18:31 'de eklendi ve 280 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları çerçevesinde bugün, Gazimağusa Eziç Restoran’da örgüt başkanlarıyla bir araya gelerek, toplantı gerçekleştirdi.

Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa İlçe Başkanı Olsan Oran toplantıda yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner de, seçime iki buçuk ay kaldığına işaret ederek, seçim sürecinde yapılacak çalışmalara değindi.

Doğu Akdeniz’de yaşanan ve Türkiye ile KKTC’yi yakından ilgilendiren gelişmelere de değinen Saner, bu süreçte cumhurbaşkanlığı seçiminin de önemine vurgu yaptı.
Başbakan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar da, ülke genelinde cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin heyecan başladığını söyledi.

Bu süreçte örgütlere büyük görev düştüğünü dile getiren Tatar, güçlü teşkilatlarla seçimde başarının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Seçimin önemine vurgu yapan Tatar, seçimin Türkiye ve KKTC’nin dış politikası açısından da çok önemli olduğunu kaydetti.

Merhum lider Rauf Raif Denktaş ve Derviş Eroğlu’dan sonra kendisinin partinin üçüncü adayı olduğunu belirten Tatar, “dünyanın gözü bu seçimde, bölge barışı, huzuru ve KKTC’nin geleceği için bu seçim çok önemli” dedi.

Yapılan anketlere değinen Tatar, yapılan anketlerde kendisinin yüzde 40 – 42 oy oranı olduğunu, iyi çalışılması halinde seçimin ilk turdan kazanılacağını sözlerine ekledi.

(BRT)