SON DAKİKA

UBP MYK’sı son siyasal gelişmeleri değerlendirdi

Bu haber 12 Ocak 2021 - 19:54 'de eklendi ve 411 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan, Başbakan Ersan Saner’e, izlediği politikada destek belirtti ve hükümet ortakları ile muhalefet partileriyle istişare etme ve salgın sürecini göz önünde bulundurmak suretiyle erken seçim tarihini belirlemesi için yetki verdi.
UBP MYK bugün Genel Başkan, Başbakan Ersan Saner başkanlığında toplanarak son siyasal gelişmeleri değerlendirdi.
UBP’den yapılan açıklamada, Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Cumhuriyet Meclisi başkanlık seçim sürecinde yaşananlar, hükümet ve ülkedeki gidişat konusunda değerlendirmede bulunulduğu bildirildi.
Açıklamada, yapılan değerlendirmeler sonucunda Genel Başkan Ersan Saner’a izlediği politikada destek belirtildiği, Genel Başkan’a, hükümet ortakları ve muhalefet partileri ile istişare etmek ve salgın sürecini göz önünde bulundurmak suretiyle erken seçim tarihini belirlemesi için yetki verildiği kaydedildi.
UBP’den yapılan açıklamada, Merkez Yönetim Kurulu’nda ayrıca salgın sürecinin devam ettiğine dikkat çekilerek, hükümetin gerek hastalıkla mücadele ve aşılama, gerekse halkın ekonomik sıkıntılarının aşılması için yapacağı çalışmalara destek verileceğinin altının çizildiği belirtildi.